menuordersearch
nanocnt.ir

پدیده‌ای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندان

جستجو
۱۳۹۷/۵/۲۳ سه شنبه
(2)
(0)
پدیده‌ای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندان
پدیده‌ای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندان

حساس شدن دندان ها  و راه های کاهش حساسیت دندان

با توجه به ساختمان دندان ها ٬ لثه در قسمت ریشه دندان  و مینای دندان در بالا ( قسمت تاج دندان )  به خوبی از نفوذ تحریکات به بافت زنده دندان یعنی عاج دندان جلوگیری می نمایند. در زیر مینای دندان عاج دندان از مجاری لانه زنبوری شکلی تشکیل شده که مایع داخل آنها مستقیما با مغز و عصب دندان در ارتباط است.
با رسوب کلسیم توسط بزاق دهان٬ بر روی مینای دندان ها به طور طبیعی این مجاری بسته می مانند اما زمانی که لثه ها و محافظ ریشه دندان ( سمان ) یا مینای دندان ها آسیب ببینند انتهای این مجاری باز شده و کمترین تغییرات دمایی موجب جابجایی و حرکت سریع مایع درون آنها شده٬ این تحریک موجب تیر کشیدن دندان می شود. از این رو فرد پس از نوشیدن مایعات سرد یا جریان یافتن هوای سرد بر روی دندان ها حساسیت شدیدی در آنها احساس می نماید که حس پدیدار شده و حتی می تواند ادامه مسواک زدن را نیز دچار مشکل می نماید.

دندان حساس

عوامل موثر در آسیب رسیدن به لثه و مینای دندان

- مصرف زیاد غذاهای اسیدی ( مواد بسیار ترش )
- مسواک زدن غیر اصولی و شدید بخصوص مسواک زدن با مسواک های زبر
- استفاده بیش ازحد و طولانی مدت از خمیردندان هایی که به منظور سفید کردن ٬ از بین بردن جرم دندان یا برای مصرف افراد سیگاری در داروخانه ها به فروش می رسند
- دندان قروچه ٬ شکستگی یا ایجاد ترک بر روی دندان ها و نیز کنده شدن موادی که دندان با آن پرشده

بسياري از افراد بر حسب عادت و يا فقط بر اساس نوع برند يا قيمت آن خمير دندان و مسواکی را براي شستشوي دندان‌هاي خود انتخاب مي‌کنند. اين روش انتخاب نتيجه‌ي دقيقي نخواهد داشت و احتمالا باعث مي‌شود تا رضايت افراد حاصل نشود. از اين رو بايد براي انتخاب محصول مورد نياز خود، به شرايط دندان‌هايتان توجه کنيد. اينکه دندان‌هايي حساس داريد بهتر است از خمير دندان ضد حساسيت استفاده کنيد، اگر دندان‌هايي با لک‌هاي قهوه‌اي داريد، بهتر است خمير دندان‌هاي تایید شده که حاوي سفيد کننده را انتخاب کنيد؛ اگر هم دندان‌هايي سالم داريد حتي يک خمير دندان معمولي ولي داراي فرمولاسيوني دقيق و تقويت کننده برايتان مناسب خواهد بود. از طرف دیگر اگر با مسواک زدن همیشه دچار خونریزی در لثه می شوید وهمین مساله باعث شده تا کمتر مسواک بزنید، باید مسواکی انتخاب کنید که از این عارضه جلوگیری می کند.


 

توصیه های لازم جهت پیشگیری و جلوگیری از آسیب رسیدن به دندان ها

- روزانه دو بار و هر بار ۵ دقیقه توسط یک مسواک نرم و با کیفیت (مسواک نانو) دندان ها را مسواک بزنید. بهتر است ابتدا با زاویه ۴۵ درجه سطح بیرونی دندانها را به آرامی و با دو حرکت بالا و پایین و حرکت به طرفین مسواک بزنید. این کار موجب می شود تا حد امکان داخل شیارها و سطح خارجی دندان ها کاملا تمیز شود سپس سطح داخلی و روی دندان ها را به همان ترتیب که ذکر شد تمیز نمایید. در انتها نیز روی زبان را پاک کنید و توجه داشته باشید مسواک زدن آرام و طولانی مدت ( ۳ تا ۵ دقیقه ) بسیار مناسبتر از مسواک زدن سریع با استفاده از مسواکی زبر می باشد. مسواک نانو نه زبر است و نه نرم، بلکه حالت متوسط دارد و از خونریزی لثه نیز جلوگیری می کند.
- استفاده از نخ دندان روشی مناسب جهت تمیز نمودن شیار ها و فواصل بین دندانی می باشد.
- از مهمترین نکات لازم جهت مسواک زدن انتخاب خمیر دندانی مناسب می باشد لذا خمیر دندان های ضد حساسیت برای این منظور توصیه می شوند و ما به شما خمیردندان ضد حساسیت نانو را توصیه می کنیم که دارای پدیده ای جدید به نام هیدروکسی آپاتیت است که در ادامه متن به ویژگی های آن خواهیم پرداخت.
- هرگز جهت خارج نمودن بقایای غذا ها از اجسام تیز یا فلزی استفاده نکنید زیرا این اجسام به شدت به مینای دندان آسیب وارد می کنند.
- از دهان شویه مناسب استفاده نمایید.

نانوهیدروکسی آپاتیت تحولی شگرف در بازسازی مینای دندان و کاهش موثر حساسیت دندان

«خمیردندان نانو» حاوی نانوهیدروکسی‌آپاتیت، پدیده‌ای نو و بدیع جهت برطرف کردن همزمان چندین عارضه دهانی و دندانی است. هیدروکسی‌آپاتیت در مقیاس نانو و در فرمولاسیون منحصر به فرد « خمیردندان نانو» امکانات زیر را بطور همزمان در دسترس جامعه دندانپزشکان و مصرف کنندگان قرار می‌دهد:

- امنیت و سازگاری بالای این ماده با محیط دهان (هیدروکسی‌ آپاتیت ماده سازنده مینای دندان است)
- جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها
- از بین بردن حساسیت دندان بواسطه انسداد تدریجی توبول‌های عریان
- ترمیم تدریجی مینای دندان
- سفید کنندگی دندان
- خاصیت ضدمیکربی و جلوگیری از التهابات لثه.

هیدروکسی‌ آپاتیت یک نوآوری جدید و نوین در درمان حساسیت دندان است که حتی امروزه تنها عاملی است که در تحقیقات بالینی مورد آزمایش‌ و بررسی قرار می‌گیرد. منطق استفاده از هیدروکسی‌ آپاتیت ناشی از این واقعیت است که به‌طور همیشگی توبول‌های عاجی باز را مسدود و با آنها ترکیب می‌شود، زیرا شبیه ترکیب معدنی دندان است و در نتیجه می‌تواند به عنوان حساسیت‌زدای دائم عمل کند.

مکانیسم عمل ترمیم مینای دندان توسط ذرات نانوهیدروکسی آپاتیت

آنالیز تصویر میکروسکوپی الکترونی سطح مینای دندان پس از ری‌مینرالیزاسیون توسط نانوهیدروکسی‌آپاتیت نشان می­دهد که نانوکریستال‌های هیدروکسی‌آپاتیت در خلل و فرج ایجاد شده توسط فرآیند دِمینرالیزاسیون یافت می‌شوند. این نانوکریستال‌های چسبنده با تجمع و رشد به صورت ساختارهای میکروکلاستری، تشکیل یک لایه یکنواخت از آپاتیت را روی سطح ِدمینرالیز شده می‌دهند و سطوح منشوری و بین منشوری مینای دندان را به طور کامل می‌پوشاند.

اثر آنتی باکتریایی ذرات نانو هیدروکسی آپاتیت

علاوه بر خواص سفیدکنندگی، هیدروکسی‌آپاتیت، به عنوان عامل مهارکننده پاتوژن­های دهان نیز شناخته شده است. اثر ضد باکتریایی هیدروکسی آپاتیت، به طور گسترده توسط بسیاری از محققان با استفاده از روش های مختلف و به کارگیری موجودات زنده مختلف مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است که از جمله این تحقیقات می توان به اثر این ترکیب بر حذف و مهار انتخابی استرپتوکوکوس موتانس در حفره دهان اشاره نمود. از این رو، هیدروکسی آپاتیت با حذف عوامل باکتریایی متصل شده به سطوح دندان و ایجاد سطحی صاف بر روی مینا، از چسبندگی فیزیکی و مکانیکی پاتوژن­ها به سطوح دندان­ها که خود منبعی برای ایجاد مشکلات سلامت حفره دهان مانند پوسیدگی، التهاب و ژینژیویت می­باشند، جلوگیری می­کند.
با توجه به مطالب فوق، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که هیدروکسی‌‌آپاتیت به‌عنوان یک عامل کاهنده حساسیت دندانی عمل می‌کند. براین‌اساس، «خمیردندان نانو» همراه با این نانوذرات ارتقا یافته تا بتواند توبول‌های دندانی را مسدود کند. در حقیقت، هیدروکسی‌آپاتیت در مقیاس نانو به خمیردندان اجازه می‌دهد تا به درون توبول‌های دندانی باز نفوذ و آنها را مسدود کند. همچنین لایه محافظی روی مینای دندان ایجاد می‌کند که آن را صاف، شفاف و سفید کرده و چسبندگی عوامل باکتریایی را به سطح دندان محدود می‌کند.

 

telegraminstagram
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

بستن
*نام و نام خانوادگي
* پست الکترونيک
* متن پيام

0 نظر
نانوسنتر
فروشگاهی اینترنتی برای عرضه بهترین محصولات با بالاترین کیفیت براساس آخرین تکنولوژی روز دنیا برای ارتقا سطح سلامتی افراد و حفظ محیط زیست است.
اکثر محصولات عرضه شده در این فروشگاه کالای ایرانی هستند و خرید آنها کمکی است به چرخه اشتغال در کشور.
اصفهان - نجف آباد - خیابان امام شرقی- 300 متر بعد از چهارراه شهرداری- روبروی داروخانه لطفی - پاساژ ملت - پلاک 3
03142641804
09307517679
http://t.me/nanonjfadmin
nanocnt.ir@gmail.com
telegraminstagram

آمارگیر وبلاگ

شرکت سازنده